sob.. sie 13th, 2022

Sprezarki24.com.pl

Poznaj ich zasadę działania oraz zalety.

Jakie sprężarki odśrodkowe i śrubowe są warte uwagi?

2 min read

PIRO4D / Pixabay

Sprężarka to urządzenie, które już na dobre zadomowiło się w różnych branżach. Od farmaceutyki, przez lotnictwo, na górnictwie kończąc. Na rynku nie brakuje sprężarek nie tylko różnych typów, ale także producentów. Dobrze jest zatem zasięgnąć informacji na temat takich firm, zanim złożymy zamówienie. Sprężarka, odpowiednio zadbana, powinna być zdolna do pracy przez wiele miesięcy, bez zużycia się jej kluczowych elementów lub konieczności zakupu nowej maszyny. Bez względu na to, czy potrzebna jest nam jednostopniowa sprężarka odśrodkowa, czy też bezolejowa sprężarka śrubowa, renomowany producent jest tu warunkiem kluczowym.

 

Nowoczesne rozwiązania

Większość dobrych producentów obecnych na rynku aktualizuje stopniowo swoje sprężarki. Jeśli nasz zakład korzysta więc z bardzo starych urządzeń sprzed kilku lat, dobrze jest się przyjrzeć, jakie zamienniki możemy wybrać. Zwłaszcza, że jedną z cech nowoczesnych sprężarek jest gwarancja zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy podczas eksploatacji urządzenia. Jednostopniowa sprężarka odśrodkowa może nam zatem oferować modułową budowę, ułatwiającą dostęp do poszczególnych elementów podczas przeglądów, oraz specjalnie zaprojektowane wirniki. Mowa tu o modelach z wytrzymałych materiałów, o łożyskach gwarantujących efektywność oraz wysoką kulturę pracy, pozbawioną hałasu i drgań. Przykładem takiej sprężarki jest model SM/SM100 firmy Hanwha Power Systems.

Także sprężarki śrubowe mają nam tu wiele do zaoferowania. Dla przykładu, seria EnviroAire oferuje nam urządzenia bezolejowe, przyjazne środowisku. Dzięki dwóm stopniom śrubowym, sprężarka pozwala na energooszczędność podczas pracy. Specjalne wentylatory promieniowe zwiększają z kolei kulturę pracy urządzenia, przy dodatkowym zredukowaniu zużycia energii.

Jeśli interesuje nas dobra jednostopniowa sprężarka odśrodkowa lub inny jej model, zawsze powinniśmy pamiętać o sprawdzeniu opinii o producencie w sieci. Tylko zaufane firmy będą nam w stanie dostarczyć maszynę przetestowaną, zdolną do pracy przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *