pon.. wrz. 20th, 2021

Sprezarki24.com.pl

Poznaj ich zasadę działania oraz zalety.

Dlaczego sprężarka odśrodkowa to urządzenie niezawodne?

2 min read
Sprężarka

Sprężarka odśrodkowa jest najpopularniejszym urządzeniem na rynku, odpowiedzialnym za zasysanie powietrza w celu produkcji ciśnienia. Takie odpowiednio sprężone powietrze jest niezbędne do napędzania wielu maszyn z różnych gałęzi przemysłowych. Wszechstronność ta, wraz z dokładnie opracowaną konstrukcją sprężarek tego typu, sprawiła, że wciąż są one wykorzystywane w tysiącach przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Przyjrzyjmy się zatem bliżej największym atutom tych niezawodnych maszyn.

 

Brak zanieczyszczeń

Częstym problemem sprężarek, na przykład modeli tłokowych, jest to, że przetwarzane przez nie gazy są zanieczyszczane przez olej. Substancja ta jest jednak niezbędna do prawidłowego ich funkcjonowania, ponieważ pełni rolę smaru w łożyskach. Sprężarka odśrodkowa jest urządzeniem bezolejowym, w którym wykorzystuje się nowatorskie rozwiązania pokroju mieszanek oleju i czynników chłodzących, lub wykorzystywania tylko i wyłącznie tych drugich. Kanał, w którym przemieszcza się powietrze, jest dodatkowo oddzielony od łożysk, aby ryzyko zanieczyszczenia było jak najniższe. Dzięki temu rozwiązaniu, sprężarka jest nie tylko bezpieczniejsza, ale też tańsza w utrzymaniu. Nie musimy w niej bowiem wykorzystywać filtrów lub specjalnych urządzeń, kontrolujących stan zanieczyszczenia.

 

Wysoka kultura pracy

Chociaż mogłoby się wydawać, że sprężarka odśrodkowa musi zapewne pracować głośno, ze względu na ogromną ilość powietrza przez nią przechodzącego, rzeczywistość wygląda znacznie inaczej. Odpowiednio zaprojektowane wirniki nie produkują nadmiernego hałasu, zaś ze względu na specyfikę swojej konstrukcji, sprężarki te nie wibrują podczas sprężania. Wiąże się to z kolejnymi oszczędnościami – ponieważ inne ich rodzaje wymagają odpowiednich zabezpieczeń w postaci mocowań do rur lub specjalnie przygotowanych fundamentów, wybór modelu odśrodkowego zniweluje te wymogi.

Sprężarki, bazujące swoje działanie na sile odśrodkowej, są przy tym zauważalnie mniejsze od, na przykład, sprężarek tłokowych. Według naszych potrzeb, możemy także zdecydować się na model jedno- lub wielostopniowy, co pozwoli nam na dostosowanie urządzenia do wymaganej ilości ciśnienia. Sprawia to, że turbosprężarki te znajdują zastosowanie w wielu działalnościach, zaś ich prosta budowa i wysokie osiągi tylko umacniają ich pozycję na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *