sob.. sie 13th, 2022

Sprezarki24.com.pl

Poznaj ich zasadę działania oraz zalety.

Jakie rozwiązania oferują nam nowoczesne sprężarki odśrodkowe?

2 min read
Sprężarka

Chociaż sprężarki istnieją na rynku już od niemal stu lat, ich konstrukcja znacząco zmieniła się z upływem czasu. Obecnie, możemy wybierać spośród modeli osiowych, tłokowych lub odśrodkowych. W niniejszym artykule skupimy się na tych ostatnich, ponieważ to właśnie sprężarki odśrodkowe uchodzą za najpopularniejsze i najskuteczniejsze urządzenia tego typu. Powodów tego uznania jest wiele – od niewielkich rozmiarów i taniej instalacji, niewymagającej kładzenia pod nie uprzednio wzmocnionych fundamentów, po bezolejową pracę. Sprężarki te działają przy tym bardzo cicho, pomimo przetwarzania ogromnych ilości powietrza. To jednak nie wszystko. Wraz z rozwojem technologii, także i w tych urządzeniach pojawiły się najnowocześniejsze rozwiązania, zwiększające ich praktyczność.

 

Precyzyjna produkcja

Nowoczesne sprężarki odśrodkowe są sprawdzane dokładnie już podczas fazy projektowej. Za pomocą trójwymiarowych modeli analitycznych, każdy model przechodzi obowiązkową kontrolę, dzięki której możliwe jest uniknięcie wypuszczenia na rynek sprężarki wadliwej. Kontrola jakości jest tu obecna na każdym kroku, podczas wszystkich etapów produkcji. Każdy z elementów podlega też analizie matematycznej, dzięki której możliwe jest uzyskanie najlepszych możliwych właściwości. Dopiero po tak dogłębnej kontroli, sprężarki mogą trafić do klientów.

 

Nowatorska konstrukcja

Wszystkie elementy sprężarek muszą być zdolne do długich prac, przy wysokiej intensywności. Jest to warunek konieczny szczególnie w przypadku modeli odśrodkowych, ponieważ muszą one znieść nie tylko ciśnienie, ale też wysokie temperatury. Zapewniają to specjalnie przygotowane wirniki ze stali nierdzewnej, których działanie jest testowane z wykorzystaniem 115% prędkości obrotowej. Pozwala to określić, czy element nie zużyje się podczas standardowej pracy. Łopatki wirników są nachylane pod odpowiednim kątem, aby możliwe było jak najlepsze przyspieszenie zassanego powietrza. Równie dużą uwagę przywiązuje się do przekładni zębatych, których elementy wykonuje się z wysokiej jakości materiałów hartowanych.

 

Prosta obsługa

Pomimo swojego zaawansowania, sprężarki odśrodkowe nie są szczególnie wymagające w obsłudze. Nierzadko możemy w nich bowiem znaleźć dotykowe interfejsy, o czytelnym menu umożliwiającym skonfigurowanie pracy maszyny. Czynniki te sprawiają, że urządzenia te są skuteczne, zdolne do pracy przez bardzo długi czas oraz pozwalają zaoszczędzić nam spore sumy pieniędzy. Dzięki temu, są one idealnym wyborem zarówno dla firm i zakładów renomowanych, jak i młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *