sob.. sie 13th, 2022

Sprezarki24.com.pl

Poznaj ich zasadę działania oraz zalety.

Sprężarka odśrodkowa Hanwha Power Systems SM/SM 100

2 min read
Fabryka

Południowokoreański Hanwha Power Systems to producent, którego sprężarki cieszą się sporą popularnością, także w Polsce. Powodem jest tu wysoka jakość wykonania tych maszyn, zaprojektowanych przez specjalistów z Samsung Techwin. Ze sprężarek Koreańczyków korzystają między innymi ciepłownie, huty lub elektrownie. Czy naprawdę warto jest jednak zainteresować się takim urządzeniem? W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego sprężarka odśrodkowa Hanwha Power Systems SM/SM 100 faktycznie jest jedną z najlepszych opcji, jeśli chodzi o maszyny tego typu.

 

Do różnych zastosowań

Podczas prac nad sprężarką, projektanci postanowili zasięgnąć inspiracji z przemysłu lotniczego, w którym Hanwha działała wcześniej dość długi czas. W ten sposób udało się uzyskać turbosprężarkę bezolejową, która jest nie tylko niezawodna, ale także pozwala na bezawaryjną kompresję olbrzymich ilości powietrza. Parametry urządzenia są w pełni konfigurowalne przez użytkownika, dzięki czemu możemy dostosować jego pracę do działalności naszego przedsiębiorstwa.

 

Niezawodna konstrukcja

Jak wspomnieliśmy wcześniej, sprężarka odśrodkowa z serii SM/SM 100 czerpie garściami z elementów wykorzystywanych w produkcji samolotów. Dzięki temu, uzyskana została aerodynamika konstrukcji, gwarantująca efektywne sprężanie. Na uwagę zasługuje też bardzo prosta obsługa – dzięki intuicyjnemu, dotykowemu interfejsowi, nawet nowicjusze będą w stanie ustawić odpowiednie konfiguracje po zakończonej instalacji.

Ponieważ sprężarka odśrodkowa musi znieść pracę z bardzo dużą intensywnością, konieczna jest wytrzymałość kluczowych jej elementów. W sprężarkach SM/SM 100 wykorzystuje się wirniki z łopatkami o budowie przeciwbieżnej, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Zapewniają one bardzo dobrą kulturę pracy, nie produkując dużych ilości hałasu. Łopatkowa przepustnica (o specjalnie zaprojektowanym profilu, poprawiającym wydajność) pozwala z kolei dostosowanie przepustowości do obciążenia systemu. Dodatkowym atutem jest tu możliwość zredukowania zużycia energii, przy mniejszym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Jeśli mamy zamiar zainstalować zatem sprężarkę odśrodkową bezolejową w naszym zakładzie, model SM/SM 100 jest tu naprawdę dobrym wyborem, w pełni wartym swojej renomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *